Aside

Sportu nigdy dość!

393650532_6a8fb1d6be_z

Żródło: Aaron/CC/flickr

 

Sezon plażowy zbliża się do nas wielkimi krokami, mimo że pogoda czasem bywa kapryśna i zalewa nas z nieba paraliżującą ilością wody. Zaprzeczyć się jednak nie da – robi się coraz cieplej, pokazujemy coraz więcej ciałka i chcemy, żeby wyglądało co najmniej atrakcyjnie. Porad szukamy więc na blogach fit, które już zostały Wam zaprezentowane tutaj. Ale nie uwierzę, że wśród Was nie ma tych, którzy sportem interesują się nie tylko sezonowo, letnio-sezonowo.

Dla tych bardziej zainteresowanych ruchem, choć czasem ruchem wykonywanym przez innych, znajdzie się kilka propozycji blogów sportowych.

Na początek oczywiście nasz narodowy sport (o zasadności tego określenia nie będę się kłócić w tym miejscu) – piłka nożna! Choć nasza reprezentacja nie zajmuje najwyższych miejsc w rankingach, kibiców tego sportów u nas nie brakuje. Do tego grona zalicza się Michał Grygianiec i jego Footbal Freak .  Sam autor przyznaje, że do polskiej piłki się zraził, dlatego przelał swą miłość na ligę angielską. Mimo to znajdziecie tam naprawdę sporo piłkarskich smaczków, które powinien znać każdy wytrawny kibic tego sportu.

Do jednej dziedziny nie ogranicza się natomiast Kaja Głomb. Na Ciężkim Jak z Waty znajdziecie błyskotliwe felietony inspirowane codziennym życiem i ciekawie połączone z tematyką sportową. Opowieść o Arystotelesie staje się punktem wyjścia do rozważań na temat wspinaczki, a „własna, prywatna” kotka gości z kolei w tekście o Karolu Bieleckim. Blogerka została doceniona tytułem Dziennikarz Obywatelski 2011.

Nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń czuwa Pestka, twierdząc, że sport wcale nie bywa taki łatwy, jak mógłby się wydawać. Dlatego też często tłumacz zasady poszczególnych stałych fragmentów gry. Znajdziecie u niej porady dotyczące m.in. siatkówki czy piłki ręcznej. I na dodatek kilka ćwiczeń tygodniowo na różne partie ciała

Do biegania gorąco i rzetelnie zachęca Was Paweł

Nie brakuje oczywiście tych, którzy sami są aktywni i do aktywności Was wzywają. Taką właśnie rolę spełnia blog Aktywnych Sportowo. Znajdziecie tam wiele kategorii, a wśród tekstów zarówno podpowiedzi tras rowerowych, relacje, porady, jak i kulinarne czy turystyczne nowinki

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s