W podróży

Skoro już wiemy, jak fotografować i znamy włoskie smaki, to może udamy się w podróż? Blogi podróżnicze to doskonały pomocnik w wyborze miejsca spędzenia urlopu. Subiektywna opinia autora wpisu daleka jest od przechwałek z katalogów biur podróży. Niejednokrotnie, oprócz fotografii i wrażeń, znajdziemy konkretne porady: jak załatwić tani nocleg, gdzie jeść i czym dojechać. Czym w minionym tygodniu interesowali się podróżnicy?

Na blogu Daleko niedaleko dowiemy się z wręcz etnograficzną szczegółowością, jak powstają tradycyjne papierowe parasolki w Birmie. Może warto po jedną pojechać?

http://www.dalekoniedaleko.pl/parasolki-parasolki-papierowe-cudenka/

Paragon z podróży prezentuje swój nowy projekt: Bitwa Światów. Informacje przekazane zostają odbiorcom bloga w nowej formie, mianowicie… jako słuchowisko. Nazwa nawiązuje do tematyki, jaką prezentuje autor. To osobiste przemyślenia dotyczące różnic między odwiedzanymi narodami, kulturami. W tym wydaniu: Indie kontra Polska.

http://paragonzpodrozy.pl/10745/bitwa-swiatow-miedzy-bogiem-a-bogami/

Owca na swoim blogu przenosi nas z kolei do Gruzji. Trochę tańca, tradycyjnych opowieści, dużo relacji ze spędzonego tam czasu. Całość gruzińskiej historii tworzy kilka wpisów. Jeden z nowszych jest tu:

http://opodrozach.blogspot.com/2014/05/borjomi.html

Maja i Marcin pozostają w Polsce. Polecają czytelnikom Puszczę Knyszyńską jako miejsce oderwania się od bieżących spraw i oczywiście – nabrania energii. Kilka dobrych porad dla podróżujących samochodem:

http://travelek24.blogspot.com/2014/04/podlasie-suprasl-i-puszcza-knyszynska.html

 

Image

Zdjęcie pochodzi z bloga: http://www.dalekoniedaleko.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s